Informacija el. paštu tvmetrai@kantar.com
Turite klausimų? Užpildykite užklausos formą, ir KANTAR TNS darbuotojai pasistengs kuo greičiau atsakyti į Jums rūpimus klausimus.
Užduoti klausimą
Šiandien vis dažniau girdite sakant TV METRŲ TYRIMAS, tačiau galbūt ne visada tiksliai žinote, ką jis reiškia arba kaip šie tyrimai atliekami. Leiskite paaiškinti, nes viskas yra daug paprasčiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Jūsų dėmesiui - išsamesnė pažintis su TV metrų tyrimais. Jie dar kitaip vadinami TELEMETRŲ, TELEVIZIJOS AUDITORIJOS arba TELEVIZIJOS ŽIŪROVŲ tyrimais.
Pradėkime nuo TV METRO - nedidelio elektroninio prietaiso, jungiamo prie televizoriaus. Be jo objektyvus televizijos auditorijos tyrimas neįmanomas. Būtent jis padeda tirti televizijos žiūrovų įpročius paprastai, be ypatingų tyrime dalyvaujančių asmenų pastangų. Tokie TV metrai naudojami VISAME PASAULYJE, nustatant, KOKIAS TELEVIZIJOS PROGRAMAS, KIEK LAIKO IR KAIP DAŽNAI KASDIEN ŽIŪRI vienos ar kitos šalies gyventojai.
Kaip jau minėjome, naudotis TV metru - LABAI PAPRASTA. TV metro tyrimo dalyvių patogumui prietaisas turi specialų PULTELĮ. Jį paspaudus registruojama, kada kuris šeimos narys televizorių pradeda ir kada - baigia žiūrėti televizorių. Tokiu būdu gaunami duomenys apie kiekvieno šeimos nario žiūrėtus TV kanalus ir laidas.
Kas yra TV metrų tyrimas?
TV metrai tiksliai užfiksuoja, KURIS TYRIMO DALYVIS, KURIUO LAIKU IR KOKĮ TELEVIZIJOS KANALĄ ŽIŪRI. Kiekvieną naktį informacija iš Lietuvos gyventojų namuose įrengtų TV metrų GSM ryšiu perduodama į centrinį tyrimų bendrovės KANTAR biurą, kuriame įrengtas specialus duomenų apdorojimo centras.
Šiame centre visi iš TV metrų gauti duomenys kaupiami, apdorojami ir analizuojami. Kiekvieną rytą susisteminta informacija perduodama analizei. Taigi, tyrimo duomenys gaunami labai operatyviai - jau ryte galima pasakyti, kokia laida vakar dieną buvo labiausiai žiūrima.
TV metrų tyrimas objektyvus ir nepriklauso nuo TV SIGNALO PERDAVIMO BŪDO.
Nesvarbu, ar tyrimo dalyvio namuose yra naujausia TV įranga su IPTV ar kabeline televizija, ar namuose yra galimybė matyti tik analoginiu kabeliniu būdu transliuojamus TV kanalus - TV metras puikiai veikia identifikuojant bet kuriuo TV signalo būdu priimamus TV kanalus.
Lietuvoje dažniausiai naudojami šie TV signalo perdavimo būdai:
- ANTŽEMINIS SKAITMENINIS BŪDAS - šiuo atveju žiūrima tik nemokamama televizija. Matoma iki 14 nekoduotų kanalų.
- KABELINIS (gali būti ir skaitmeninis, ir analoginis) - kai mokama kabelinės TV operatoriui už paslaugas ir matomas užsisakytas TV kanalų paketas.
- PALYDOVINIS - kai įsigijus palydovinės televizijos komplektą, matomi nekoduoti TV kanalai, o nusipirkus specialią dekodavimo kortelę arba tapus mokamos palydovinės TV tiekėjo abonentu - ir koduotų TV kanalų programos.
- INTERNETINIO PROTOKOLO TELEVIZIJA (IPTV) - skaitmeninės TV paslaugos, teikiamos per telekomunikacines (interneto ir/arba balso telefonijos) linijas. Šiuo atveju tokios televizijos paslaugų teikėjui mokamas abonentinis mokestis.